انجامِ کار

انجامِ کارها یا بدینصورت است که همۀ عواملِ دست اندرکارِ آن عمل، یا هر کدام عاملِ مستقل اند یا همه وابسته اند به تنها یک عامل مستقل.

اگر هر عاملی خود مستقل باشد، کاری وقتی سرانجام می گیرد که هر عامل مستقلی اولاً تصمیم اش بر انجامِ آن کار باشد، ثانیاً همۀ عواملِ مستقل در عینِ حفظِ استقلال، در صورت گرفتن آن کار با هم هم جَهَت و هَمکار باشند. رخدادن یک کارِ مشخص که در انجامِ آن هزاران عامل در کارند به این ترتیب به امری محال تبدیل می شود که این خلاف واقع است.

حالتِ دیگر آن است که همۀ عواملِ دست اندرکار وابسته اند و همگی متّکی هستند به تنها یک عامل مستقل. کار انجام شدنی است تنها به شرطِ خواستِ آن عامل مستقل و همان مسؤول هم جهت کردنِ تمام عواملِ وابستۀ دست اندرکارِ آن کار است.

شدن یا نشدن عملی بنابراین در غایتِ خود منوطِ بلاشرطِ عامل مستقل است؛ پس بر عاملِ وابسته به سببِ وابستگی، در صورتِ پذیرش و قبول مستقل، در شُدن یا نشدن کاری، غرور (و شادی) یا غم و حسرتی نیست.

/ 2 نظر / 9 بازدید
بهترین کسب درآمداینترنتی

سلام خداييش وبلاگ خوبي داري اگه مي خواي از بازديد هاي وبلاگت درامد مستقيم بگيري مي توني تو سايت زير عضو بشي و بعد از اينکه پولت به 1000 تومن رسيد تو کمتر از 12 ساعت بگيريش فقط کافيه کد کسب درامد رو ازش بگيري و تو وبلاگت بزاري من خودم عضوشم سايتش عاليه. http://parspa.s2a.ir

امیر

با سلام دوستان وب مستر عزیز و گرامی فقط به مدت یکماه رایگان می باشد موثر ترین روش برای بالا بردن بازدید وبلاگ یا وب سایت شما ثبت سایت و یا وبلاگ خود در لینک باکس می باشد لیست سایت های ایرانی سيستم به گونه ای هوشمند طراحی شده که قادر است وب شما را در معرض نمایش هزاران کاربر و وبمستر قرار دهد. شما می توانید به ازای هر سایت / وبلاگ خود یک لینک رایگان ثبت و مديريت نمایید. با هر بار نمایش لینک باکس توسط وب شما ، لینک شما به صورت کاملا خودکار بروز رسانی می شود. بلافاصله پس از ثبت لینک لینک شما به لیست لینک های فعال سیستم افزوده خواهد شد. http://box.76shop.ir