گذرانِ زمان

1- هر رویدادی در زندگی دنیا دارای شروع و انجام و نقطۀ پایان و استهلاکی است. سرانجام هر عملی در دنیا، فنایِ آن عمل است و تمام اعمال گذرا و سپری است. مثال آن گرسنگی و خوردن غذا و سیر شدن است و دوباره احساس سیری را از دست دادن و میلِ به غذاست (می بینید که احساسِ سیری فانی و گذراست).

2- در دنیا امکانِ استقرار نیست. انتهایِ (زندگیِ) دنیا نیستی و نابودی است و در آنچه انتهایش نابودی است امکانِ استقرار یافتن نیست (استقرار یافتن مفهومی دایمی است و با آنچه گذرا و موقتی است (زندگی دنیا) در تناقض است).

3- چون هر عملی در طبیعتِ خود گذرا و فانی است پس برای آن تجمّعی برای انسان، در کار نیست. در زتدگی دنیا بنابراین، پیشرفتنی در کار نیست مگر آنچه که قراردادی و ساختگی است.

4- زمان یا زمانِ وجودی است و آن زمانی است که همراه با آگاهی و تغییر وجود است و دیگری زمانِ اعمال است که گذرانِ زمان با ادامۀ انجام اعمالِ زندگی است (چیزی نزدیک به زمانِ تقویمی).

5- عملی گذرا و فانی نیست که اثر آن در جایگاهی دایمی باشد. عملی که در جهتِ وجود باشد، عملِ دایمی و غیرفانی است (وجود نامیراست)، و زمانی که این عمل در آن سپری شده، زمانِ واقعی است.

/ 2 نظر / 17 بازدید
سایت ساز

با سلام، آیا می خواهید دارای سایت مستقل و حرفه ای شوید؟ آیا می خواهید زحماتی که برای وبلاگ خود می کشید از بین نرود و به نفع صاحبان سایت های ایجاد وبلاگ نشود و برای خودتان بماند؟ آیا می خواهید از دنیای مبتدی وبلاگ خارج شده و به دنیای حرفه ای سایت واردشوید و با گسترش سایتتان از آن کسب درآمد کنید؟ آیا می خواهید بدون داشتن دانش برنامه نویسی و دانش راه اندازی هاست وارد دنیای حرفه ای سایت شود؟ آیا می خواهید با کمترین هزینه ممکن دارای یک هاست یک دامنه رایگان و قالب حرفه ای و مدرن سایت شوید؟ آیا قیمت های سرسام آور سایت های ایجاد هاست از ورود شما به دنیای حرفه ای سایت جلوگیری کرده است؟ آیا می خواهید فقط با قیمت 7000 تومان همه امکانات بالا را یک جا دریافت نمایید؟ آیا میدانید که این امکانات نیاز به تمدید ماهانه یا سالانه ندارند و شما فقط با یک بار خرید ، سایت را برای همیشه از آن خود می کنید؟ آیا میدانید تمام کار های راه اندازی سایت ازجمله راه اندازی هاست و نصب مدیریت محتوای جوملا و قالب های آن توسط شرکت سایت ساز انجام می گیرد وشما فقط سایت خود را طراحی ومدیریت می کنید؟ برای دریافت سایت و کسب اطلاعات بیشتر، به ما مراجع

Mohammad Ramezani Pour

با سلام به سایت ما نیز سری بزنید شاید مطالبی که میخواهید بدست آورید. جهت آمار بازدید و کسب رتبه با سایت پاتوق شهر تبادل لینک کنید.(وقت چندانی نمی گیرد.) راستی انجمن هم افتتاح شد که شما دوستان عزیز میتوانید مشکلات و سوالات خود را مطرح نمایید.(مخصوصا در زمینه ی وبلاگ و کد نویسی) آدرس سایت = http://www.patoghshahr.ir آدرس تبادل لینک = http://www.link2.patoghshahr.ir آدرس انجمن سایت =http://www.patoghshahr.ir/Forum موفق باشید!